תפריט צרו קשר

  תחומי פעילות

  עמותת חוד להצלחה עובדת עם משפחות מקרב קהילת יוצאי אתיופיה

  קהילת יוצאי אתיופיה היא הקהילה היהודית אשר נמצאת בפער החברתי הגדול ביותר בהשוואה למשפחה ישראלית ממוצעת. קהילה זו זקוקה במיוחד לתיווך של הזדמנויות להצלחה ורווחה. לאור זאת, עמותת חוד להצלחה מתמקדת בעבודה עם המשפחות ומסייעת להן ברכישת כלים פרקטיים להצלחה. בין הפעילויות שאנו עורכים:

   

  מפגשי מנטורינג אישיים

  לב פעילות עמותת חוד הם מפגשים קבועים עם מתנדבים-מנטורים, פעילי העמותה.

  מטרת המפגשים היא מתן הכוונה, ייעוץ בקבלת החלטות, חיזוק הדימוי העצמי, אוזן קשבת ובעיקר ראייה אופטימית ואמונה שיכול להיות טוב יותר. במהלך המפגשים ניתן דגש חזק על מספר ערכים: עידוד לרכישת השכלה וידע (בראשם בגרות והשכלה גבוהה), שירות משמעותי בצה"ל, וחשיבותה של התנדבות והענקה חזרה לקהילה, הכול בהתאם לגיל ולצרכים המשתנים. חשוב לציין כי הפגישות מתקיימות הן עם כל המשפחה והן פגישות יחידניות המאפשרות למקד ולהתאים את ההכוונה לכל אחד מבני המשפחה.

   

  סיוע במימון הכשרות והשכלה

  אחד מערכי היסוד של העמותה הוא חשיבותם של חינוך, ידע והכשרה כאמצעים לבניית חיים טובים ועצמאיים. לפיכך, חלק חשוב מפעילותנו הוא הענקת סיוע פיננסי ומימון לרכישת חינוך והשכלה – תקציבים אשר רחוקים מהישג ידם של רוב המשפחות שאיתן אנו עובדים.

  בין הפעילויות החינוכיות שהעמותה מממנת ניתן לציין: שיעורים פרטיים לתלמידי יסודי ותיכון, קורסים מקצועיים, שיעורי חיזוק ללומדים בתארים מתקדמים, שיעורי לימוד שחיה, נהיגה ועוד. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם הילדים וההורים.

   

  עזרה ותמיכה רגשית

  כדי לשפר את איכות החיים של בני המשפחות, שלא פעם חשים אפליה, הדרה ופער חברתי, עמותת חוד להצלחה מסייעת במימון, בעזרה ובתמיכה רגשית ונפשית. בין היתר אנו מסייעים במימון ייעוץ פסיכולוגי, טיפולים אלטרנטיביים, פגישות עם יועצים מקצועיים (כגון: רכיבה טיפולית, הכוונה לקריירה ועוד).

   

  פעילויות העשרה אישיות וקבוצתיות

  צבירת חוויות ייחודיות היא דרך נפלאה להרחבת אופקים והעצמה אישית. לפיכך, בעמותה אנו מעודדים את בני המשפחות לטייל בארץ, לפתח תחומי עניין ותחביבים, צריכת תרבות ועוד.

  במקביל, העמותה עורכת פעילויות קבוצתיות לכל בני המשפחות ופעילי העמותה, ליצירת גיבוש וקירוב הלבבות.