תפריט צרו קשר

  חוד להצלחה - עמותה להעצמת משפחות יוצאי אתיופיה

  "תן לי דג ואוכל היום. למד אותי לדוג ואוכל כל ימי חיי"

  (קונפוציוס, חכם סיני, 551-479)

  מי אנחנו?

  עמותת חוד להצלחה החלה לפעול כמיזם חברתי בשנת 2008, ובשנת 2019 הפכה לעמותה רשמית. העמותה מספקת כלים להעצמה אישית לקראת חיים עצמאיים למשפחות מקהילת יוצאי אתיופיה – הקהילה היהודית הנמצאת בפער החברתי הגדול ביותר בישראל. מטרת העמותה היא לסייע להורים ולילדים לממש כישורים אישיים שיובילו להצלחה.

  יו"ר ומנהל העמותה הוא דרו מרקס, יליד אוסטרליה, ציוני נלהב, מומחה בפיתוח עסקי בינלאומי ויועץ לתכנון פיננסי. העמותה ופעילותה נתמכות מתרומתם האדיבה של יהודים אוהבי ישראל מאוסטרליה.

   

   

  איך הכול התחיל?

  בשנת 2008 הגיעה לארץ משפחת ארליך מאוסטרליה, סיימון ורבקה ארליך ושני ילדיהם שרה ויואל, משפחה יהודית ציונית. במהלך שהותם בארץ משפחת ארליך החלה לסייע למשפחה מהקהילה האתיופית בנתניה מבחינה כלכלית, ואף יזמה טיולים וטיפחה קשרים בינאישיים עם בני המשפחה. בשנת 2010, חגגה הבת שרה ארליך את מסיבת בת המצווה שלה בארץ. והחליטה מיוזמתה להשתמש בסכום שנצבר ממתנות המסיבה לעזור למשפחה האתיופית שהכירו.

  הוריה של שרה, סיימון ורבקה ארליך חזרו לאוסטרליה וחשבו איך ניתן ליצור המשכיות לסיוע המשפחה, כשהם מתגוררים רחוק כל כך. הם פנו לחבר המשפחה דרו מרקס (כיום יו”ר העמותה), המתגורר בישראל, שימשיך בתהליך עם המשפחה. יחד, הם גיבשו את הערכים והעקרונות העומדים בבסיס עמותת חוד להצלחה עד היום.

  טל וסימון הרפז מאוסטרליה הצטרפו לפרויקט בשנת 2012 וביחד עם רבקה וסיימון ארליך, הם מהתומכים המרכזיים ומעמודי התווך של העמותה.

   

   

  הדרך להצלחה

  עבודתנו מתמקדת בליווי משפחות יוצאי העדה האתיופית, כאשר על פי תפיסתנו כל בני המשפחה נכנסים לתהליך הליווי. אנחנו עוברים עם המשפחות מסע עמוק וממושך של חיזוק הדימוי העצמי, בניית חוסן מנטלי וצמיחה אישית. לאורך התהליך אנו מקנים לבני המשפחה ייעוץ ומשמשים להם מנטורים (מאמנים) מעודדים רכישת חינוך והשכלה, שירות משמעותי בצה"ל ותרומה לקהילה. במידת הצורך אף מסייעים במימון קורסים ושיעורים שבהם כלולים גם הכשרות לכישורים בסיסיים, כגון שחייה.

  אנחנו מאמינים שעם הכלים הנכונים, עם הכוונה והעלאת המודעות, כל אדם יכול לפרוץ את גבולות סביבתו וכך להצליח, לצמוח, ולמצוא אושר והגשמה. לפיכך, חלק חשוב בתהליך מתמקד בחשיבותם של השכלה ורכישת ידע – הכלים שבעזרתם בני המשפחות יוכלו לבנות לעצמם חיים טובים, עצמאיים ולהשפיע לטובה על סביבתם.