תפריט צרו קשר

  עקרונות העמותה

  עקרונות העמותה:

  • חכות ולא דגים: העיקרון הבסיסי שמכתיב את אופי פעילות העמותה. אנו רוצים ליצור מצב של אי תלות בין המשפחות לעמותה, כך שבני המשפחה יוכלו להסתדר בחיים בצורה עצמאית. על כן, בעמותה מספקים למשפחות שלנו כלים וידע להתפתחות אישית, יצירת הצלחה, השתלבות בחברה ובניית חיים מאושרים. אנחנו מספקים חכות ולא דגים, או בקיצור – חוד להצלחה.

   

  • חינוך, השכלה והכשרה: אנחנו מאמינים שהשכלה וידע הם המפתחות לכל שינוי חיובי והצלחה. לפיכך, אחד העקרונות המנחים של פעילותנו הוא הכרה בחשיבותם של חינוך, השכלה והכשרה, ומתן סיוע ועידוד ברכישתם.

   

  • ליווי של כל המשפחה: לעבודה רק עם הילדים או רק עם ההורים יש השפעה מוגבלת. במשפחה כל הנפשות משפיעות אחת על השנייה ללא הרף, ילדים כהורים. משום כך אנו עובדים עם כל בני המשפחה, מחזקים ומקדמים את כולם כיחידה אחת.

   

  • ליווי ארוך טווח: שינוי והצלחה אמיתיים הם תהליכים שדורשים זמן. הדבר נכון פי כמה עבור יוצאי אתיופיה, שעדיין סובלים מדעות קדומות ומפחות הזדמנויות מרוב שכבות האוכלוסייה בישראל. לכן, אנחנו בעמותה מלווים את המשפחות לפרקי זמן ממושכים. שבועות וחודשים אינם מספיקים – אנחנו הולכים יד ביד עם המשפחות שלנו ומלווים אותן שנים.

   

  • לתת בחזרה לקהילה: שינוי חברתי אמיתי דורש אנשים מצוינים שיובילו את הדרך, יתנו דוגמה ותקווה, ויראו לאחרים שאפשר להצליח. אנחנו מעודדים את המשפחות שעובדות איתנו, בעיקר הילדים הבוגרים, להשתלב בפעילות התנדבותית במגוון תחומים כמתנדבים. אנו שואפים שבני הקהילה יהיו שווים בין שווים בכל המובנים.

   

  • עמותה ללא מטרות רווח: עקרון זה תקף על כל חברי ופעילי העמותה. מטרתנו היא לעודד הצלחה ולספק כלים לשינוי חברתי. אנו פועלים מתוך אהבת אדם, אהבת ישראל ורצון ליצור טוב. לפיכך, כל פעילות העמותה נעשית בהתנדבות מלאה. איננו משלמים משכורות לפעילים או לחברי ההנהלה. התשלומים היחידים ניתנים רק לספקים ויועצים חיצוניים (כמו מורים פרטיים) עבור עבודתם הישירה עם בני המשפחות.